המדביר לצרכן

"… יתכן שהיו בסדום עשרה צדיקים פרטיים שלא השתתפו במעשי רשעתם, אלא שהם הסתגרו בתוך בתיהם ולא מחו. ראו איך מענים יתומים ועניים – ושתקו. שמעו את זעקת אותה נערה צדיקה ואומללה שנתנה אוכל לעני והרגוה באכזריות – והחרישו. ולכן אף הם נענשו עם הרשעים". "פניני הלכה". הרב אליעזר מלמד. ראש ישיבת הר ברכה.)

 8ae0b97a-119e-426d-bf23-63810418e42a

אז מה היה לנו השבוע בטלנובלה שנקראית "ממשלת ביבי הרביעית" ונראית כמו "קח את הכסף וברח" של וודי אלן בתפקיד  וירג'יל סטארקוול הלא יוצלח?  היה ניסיון לחטוף מזוודה עם אלף מיליארד ש"ח של גז מתחת לאפנו שסוכל ברגע האחרון גם בידי מי שהיו פעם שותפיו הנאמנים של הבוס: אריה מכלוף דרעי ואיווט ליברמן שעברו צד, לרגע או לתמיד. היה לנו שר המדע החדש ד. ד. שגילה בדף הפיסבוק שלו כי ישראל היא "אומת סטרטאפ". וכן התגלה שהמנהיג העשוי ללא חת, הובל פעמיים בחשאי לבית חולים, לאירוע אורולוגי שתואר כשולי ובלי הרדמה מלאה, וכל זה במבצע שהזכיר במימדי ההטעיה שלו את פלישת בעלות הברית  לנורמנדי. פעם אחת הובל העשוי ללא חת במשאית פיתות ופעם שניה במין רכב דמוי "צ'יק צ'ק ג'וק- המדביר המזמר", המאבטחים לבושים כמדבירים. לא נודע למה התחפש בעל הפרוסטטה עצמו.

כמה פשוטים היו הדברים בימי מנהיגים קטנים, עממיים יותר. לפני זמן מה כששחזרתי את לשכתה של גולדה על אנשיה, בעת שהמאבטח האגדי עובד עוד חי, הסתבר לי כי נסיעתה השבועית של ראש הממשלה חולת הסרטן לטיפול רפואי בהדסה  נקראה "מבצע מטפחת". הכל היה מאולתר, פשוט וזול. הנהג נוי ומזכירתה חברתה, לו קידר, נסעו איתה ברכב השרד האפור אל חורשה קטנה בקצה ירושלים ושם יצאה האשה הכי חזקה במזרח התיכון, עטופת מטפחת, ונבלעה כקשישה אלמונית בחיפושית הכתומה של איש הבטחון עובד והובלה מתחת לרדאר הרכילות, השמועות והעיתונים, לקבל כימותרפיה אצל פרופ' רחמילביץ. כל השאר מב.ג. שרת ואשכול, ועד בגין ושרון הובלו באמבולנס. רק ביבי מוסווה ברכב הדברה.

שוד הגז2

זמנית נדחה אישור מתווה הגז הידוע גם בכינויו "שוד הגז". המון אזרחים גילו פתאם כי הוא עשוי חורים כגבינה, ובנוי לטובת הטיקונים כך שאת הגז שנמצא במים הטריטוריאלים שלנו, נקנה מהם בחזרה במחיר מופקע. הרעיון כה מקומם, שרק מי ששכח כי אנו אומת סטרטאפ ושלכל אזרח שני יש גם דף פיסבוק והוא חשוף לכל מידע שהפולטיקאים מסתירים, יכול היה להאמין כי השוד הגדול בתולדות ישראל יעבור בדממה.  הודות לרשת, לחבורה נחרצת של פעילי גז וטובת  הציבור וכמה ח"כים ישרים, נחשף השוד והוקע כך שגם סיעות שתמכו בעבר בכל ביזה, נאלצו להציג לפחות מראית עין של התנגדות.

כך , לפני שבוע הזדרזתי והפלתי גם על אריה מכלוף דרעי את השותפות בשוד הגז. אך דווקא דרעי, מחובר כעת יותר לשקופים בשל מועצת פעילים מזרחיים חדשה, היה זה שפיצץ ברגע האחרון את מעטה החשאיות של ביבי ותשובה.  ליברמן הצטרף מבחוץ לדרעי כדי לראות את ביבי מתפתל ואולי גם כדי להעלות את ערכו הוא בשוק החיזור הקואליציוני. אם ימשיכו בדרך זו מתנגדיו החדשים של שוד הגז ואף יביאו לשינוי משמעותי, אשמח לאכול בבוא היום את הכיפה שאין לי. לאור הנסיון המר מן העבר הקרוב, אני עדיין חשדן מאד מול פוליטיקאים כדרעי וכליברמן ותוהה האם הם נאבקים על מחירם בשוק הפוליטי או על מחיר הגז. לכן יכריע את הכף רק מבחן התוצאה. כמו המהפך בשוק הסלולרי שיזם פעם איש אחד שנבחר בשל כך לשר אוצר ומאז נעלמו עקבותיו. רק אם מחיר הגז והחשמל יופחתו כמחיר הסלולרי,  אדע כי ארע דבר. כל השאר טריקים והונאות.

צדיקים בסדום

בענין הצדיקים בסדום שאני מצטט בראש הטור דווקא מרב המתנחלים אליעזר מלמד, אני מתכוון פה לצדיקים חילוניים כמו מתנדבי ארגון "יש דין"  שפרסם עתה דו"ח על תופעת "העמידה מנגד" של חיילים מול פשעי מתנחלים שמתבצעים בפלשתינאים בשטחי הגדה המערבית.

בעיני, ארגון "יש דין" וארגונים כמו "התנועה לזכויות האזרח", "בצלם", "מחסום ווטש", "נשים בשחור" ו"קו לעובד" ואחרים הם הצדיקים הישראלים שבזכותם אין ישראל נחרבת.

כמו שתובע הרב מלמד מאנשיו, הארגונים האלה אינם רק צדיקים, אלא הם מביעים דעתם בפומבי ומפיצים נתוניהם והתנגדותם למעשי העוול ובכך הופכים לצדיקים של ממש. הדו"ח החדש מביא עדויות חילים וקצינים למצבי אנרכיה שבהם צופים חילי צה"ל בהתעללות ובהתעמרות מתנחלים בפלשתנאים ואינם מתערבים וגם כאשר הם מזמנים משטרה, זו אינה נוקפת אצבע. בכך נוצרת שם ארץ ללא צדק וללא  ענישה. מתוארים שם מקרים חדשים וגם אחד בן שמונה שנים שארע בגדוד לביא בחטיבת כפיר. "אחד מהפלוגה המסייעת התעצבן שהם (המתנחלים) זורקים אבנים על הילדים (הפלשתינאים). הוא אמר להם: תפסיקו לזרוק אבנים. לא נתן להם לעבור, התחיל דחיפות איתם. ירדו אליו עם אבנים, הביאו לו פה אבן בלסת, התעלף. אז אחד מהחיילים ישר דרך את הנשק, נתן כדור באוויר על מתנחלים. זיינו אותו ל-35 ]יום[ על זה שהוא נתן כדור באוויר. המתנחל אמר גם שהוא איים עליו עם הנשק".

מדובר בטריטוריה מופקרת שבין יש"ע לישות הפלשתינאית. במרחבים הנסתרים שמעבר לחומה. מקום נטול ריבון שבו עושים ישראלים לאומניים כעולה על רוחם הרעה. לכן הירי המתגבר בשטחים, ירי על רכבים וידוי אבנים הוא פרי זעם מתגבר של קהילה פלשתינאית בת כשני מיליון איש, אשה וילדים שחיים בלי צדק ומשפט. מרוב "עין תחת עין" אבדנו את היכולת לראות מה קורה שם ולמה הכל מתרחש. זה לא דעאש או איראן. זה לא איסלאם חסר רחמים או סכינאים ערבים שנולדו כך, אלא אנשים כמונו שקצה נפשם בחיים כאלה. ואילו אלה שתפקידם בשטח לחצוץ ולהגן,  רק עומדים מנגד ומביטים.

נ.ב. במחשבה שלישית: ראש ממשלה ברכב הדברה? נדמה לי שמישהו חרץ לשון מול הבוס. הייתי מציץ בתיק האישי של הבחור שהגה את רעיון ביבי המדביר ב"מחלקת האפקטים המיוחדים" של השב"כ. אולי אבא שלו שמאלני, אולי אמא שלו ב"בצלם"? משהו מסריח לי פה חתרני כמו בדיחה רוסית מעידן סטלין.

2 תגובות על “המדביר לצרכן

  1. שפי הגיב:

    "לאומניים" זו הגדרה גבוהה מדי, מכובדת מדי, מכובסת מדי. מדובר בהתקבצות של קרימינלים שאם הם לא היו עושים את זה שם הם היו עושים אםת זה כאן. מניסיוני צריך גם תמיד להיזהר ולחשוד בתיפקודם של מתנחלים במסגרת העבודות שהם עובדים (למשל אנשי מכירות) בתוך הקו הירוק (בירושלים הם מאוד נפוצים).

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s