פורים שמח עם פתק החלפה.

 

"אתה העורך דין שאני צריך. אני רוצה לפרוש מארה"ב. יש לי 1100 אקרים שמקיימים עצמם ואני רוצה להקים מדינה עצמאית, פטורה מרגולציה הרסנית".  "ובכן, ריק, אני האיש בשבילך".  (עו"ד סול מקבל תיק שמן מחוואי אמריקאי מטורף בשם ריק סייפס. "סמוך על סול", פרק 5. מגיע למסך  במקביל  לביבי בקונגרס)

 

1820138-54

 

 

פורים שמח אזרחים ואזרחיות, יהודים וערביות. בעוד כשבוע ויומיים, רובכם, אני מקווה, יניעו את ישבנם  העצל וילכו לקלפי הקרובה לביתם. פעם בשנתיים, להטיל פתק שמשקלו פחות מגרם, כדי שלילדים שלכם יהיה מקום לחיות בו, לא נראה לי מאמץ רב מדי. לכו כמו שאתם הולכים לאספת הורים או לחדש רישיון רכב.  זה יותר קצר ופחות כואב. תפגשו חברים ושכנים ובלילה תוכלו לראות בריאליטי הכי נצפה בתולדות הערוצים, את הפתק שלכם מזיז עמודה ואולי מעיף סוף סוף ראש ממשלה שתשע שנים לא עשה כלום עבור רובכם. לאלה שיגידו לי: אנחנו ליכודניקים וליכוד זה בית, אגיד רק: מנסיוני בחיים, כשמפלגה או מקום העבודה אומרים לכם שהם "בית" או "משפחה", תברחו, הם דופקים אותכם בטוח. פטפוט "בית ומשפחה" זה במקום לשלם כהלכה. דיר באלאק.

נדמה לי שהפעם ילכו לקלפיות יותר אזרחים ואזרחיות מהרגיל. יש רחש בשורות, ריח שינוי באויר אחרי חודשים של הרמת מכסי ביוב והצצה לבית הקלפים הקורס. הפעם אולי יצביעו יותר אחים ואחיות, יותר ג'מעה ופאמיליה, סמולנים, חרדים וש"סניקים וימניים אחרים, דוגלי גירוש והגליה ומצדדי שלום, מחלקי ירושלים ומפוצצי הר הבית. יצביעו תומכי דרעי מהשמאל השחור ותומכי משותפת מהשמאל הלבן, פמיניסטיות שיטילו פתק בעד שונאי נשים, מר"צניקים שיסתמו את האף וישימו בוז'י. מופזאים שינדדו לבנט, בנטים וש"סניקים שילכו למרזל. וגם שיעים קנאי אללה שיצביעו בעל כורחם לזועבי השובבה.

הפעם יש לנו נשף מסכות עליז במיוחד, כולל חברים שלי מהפייס, פה ושם הומואים בארון ומחוצה לו, שיתמכו במפלגה מזרחית שהיתה סוקלת אותם בשמחה, יהודיות פמיניסטיות שעושות שימינג לכל גבר שמזכיר שם אשה, שישימו בקלפי מפלגה ערבית שכוללת תומכי רעלות וכיסוי גוף מלא. וכמובן כמו בכל נשף מסכות, המון קלפאיים שיעשו מה שהם הכי רגילים בחייהם המשעממים: ישלשלו פתק מוכר וותיק כאילו סבלו מקלקול קיבה כרוני או צייתו לצו מר"ן/אדמו"ר. עבור המשלשלים הכרוניים אמליץ על כדור לופראמיד ובננות לצרכי עצירות ומחשבה.

בראש החגיגה המטורללת, בחזית  נשף המסכות הענק הזה, שחבורה גדולה של מפיקים וממתגים דואגת ששום מסכה לא תוסר בו טרם הקלפי, יעמוד ויוביל הצמד הכי מוזר ומופרך שעמד אי פעם בראש המדינה הזאת שממילא טורללה עי אלפי שנים של צרות וכולה פוסט טראומה נוחה ללישה. זה הצמד ביבי (103 פעמים איראן) נתניהו וזוגתו (כל העם אוהב אותי) שרה, מחופשים נפלא בשער סגול וקארה בלונד לקונגרסמן ורעייתו האצילית, או לבן גוריון ופולה או לטרומפלדור/צ'רציל. הגבר מחליף תחפושות, עניבות וצבע שער בקצב גובר עם הבהלה. הגברת מרזה פלאים בעיתון נשים. תזמורת, בבקשה.  נשף המסכות קרב לקיצו. הצמד ממיטת הסיוטים המעופפת יוביל את הגברים והנשים לקלפי. כולנו נקוד קידה קלה מול ועדת הקלפי, ניטול מעטפה ונטיל פתק אחד בקלפי הבנוי כשירותי שדה.  שלשלו אחים. שלשלו. הקלה עצומה.

 

הצרפתיות היא עניני הפרטי

 

בשעה שאנו הישראלים, כבר נישאים על גלי המשבר החמישי מאז, פריז עדיין מלקקת פצעיה מהטבח בעיתון הסאטירי ובסופרמרקט הכשר. מישהו זוכר שביבי צולם נפחד בתור לאוטובוס הצרפתי? מישהו יכול לשחזר את מראה הקונגרסמן הסגול נדחף כנוסעת השוקולד (משבר 325 /15#) לשורה הראשונה של מנהיגי עולם? ובכן זהו גם האיש  מבית הקלפים, ביתן הבקבוקים, שקיות החלב, משבר הדיור, פער השכר, גבול עזה, וכיוב. אלוהים, החיים שלנו מסחררים כקרוסלה פריזאית, בעת שפה, בפריז, שקט.

בבית קפה שטוף שמש חורפית, אני קורא כותרת ראשית בלה מונד: "אובמה ונתניהו: הגירושים הגדולים".  לצרפתים זה מהדהד את הגירושין הקשים של 67 -69, כששארל דה גול וישראל נפרדו ועברנו ממיראז'ים לסקיהוקים. למה נעבור אחרי הריב עם אובמה? למיג 29 חלוד.

על פסל האומה בכיכר הרפובליקה עדיין מרוססות סיסמאות החופש של הפגנת המיליונים לזכר חללי כתב העת סאטירי, חסר מורא, ששמו הקודם היה "חרקירי".  הוא שונה לשארל בודיו אחרי שביום מותו של המלך דה גול הראשון, פורסמה בשבועון בדיחה על חשבון המת.

תזכרו, אין דמוקרטיה בלי סטירה חדה כתער ועל הכל. כולל מוסלמים וקתולים, אפיפיור, נשיא, יהודים, זקנים ומחלות קשות. ידידתי הפריזאית ת. ציטטה לי בקפה מהפורנוגרף לארי פלינט שאמר במשפטו, שהמאבק על הדמוקרטיה מתחיל בשוליים כולל זכותם של ירחוני פורנו. "כשזה מגיע למרכז, זה כבר מאוחר מדי". לגבינו זה אומר שההגנה על חנין זועבי היא הקרב על הדמוקרטיה. כשיגיעו לסתום פה לגלאון וציפי, כבר יהיה מאוחר מדי להציל.

מה שנשאר להם בפריז מביקור ביבי שבינתים הרס דרכו אל בירה אחרת, זה הלם. ריח רע. "כשהוא לקח את גופות החללים מהסופר לקבורה בישראל, כשאמר ליהודים: מקומכם בישראל,  נתניהו יצר את הרושם שיהודי צרפת רק בתחנת מעבר. שהם לא אזרחים.  כך שיחק לצרכי ביתו בבתיהם, והתחבר ישירות למסר ימני קיצוני- אנטישמי שאומר: "יהודים הביתה". כך חשים רבים פה. ת. באה לפני 27 שנים מישראל. "והצרפתיות היא עניני הפרטי. ביבי הפקיע אותו בגסות ממני וממיליוני יהודים שחיים מבחירה בעולם שמחוץ לישראל. מי אתה בכלל וממתי אתה מדבר בשמי"? היא מתפוצצת.

בקרוב תטוס להצביע כדי לסלק אדם שגורם לה לחוש לא בטוחה בביתה. אדם שבעצמו היה יורד שאף שינה שמו לשם זר והנהו מסתובב בעולם ומניח מטען סימבולי תחת בתי יהודים. היא מצטטת לי מתום פרידמן מהניו יורק טימס, שאמר לביבי עוד טרם בואו לקונגרס, כי הוא מתדלק שנאת יהודים.

 

נ.ב. ב-1982 במסגרת מסע "פה ושם בארץ ישראל" ראיין עמוס עוז מושבניק ימני מטורף שכונה צ. שמו לא נחשף עד היום. הקטע נקרא "על הרך והענוג" ומי שקרא אותו סבר שהוא המצאה שטנית של עוז שתאר שונא שמאלנים שמרוצה מפיגועים ביהודים כדי שיעלו לפה ואינו רואה פגם בפגיעה בערבים. ב2015 אלו שורות שיכולות לבוא מפיהם של כמה שרואים עצמם מועמדים לראשות הממשלה. בדור וחצי נדד צ. ז"ל משולי השוליים אל לב הישראליות.

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s