קולונל קורץ וקפטין בנט. היזהרו מברק2

"אומללה המדינה הזקוקה לגיבורים".

(ברטולד ברכט. חיי גלילאו)

10429221_10152967200769009_1770685114625514059_n

היה היתה פעם מדינה עברית. ארץ ישראלית, תנ"כית ע"פ דרכה המוזרה מאז מייסד הממלכה שהכיר את התנ"ך היטב וקיים חוג קריאה. מדינה יהודית פוסט- שואתית שהתקימה מבלי להגיד כל בוקר "בית יהודי", שבצעה פלאים וניסים ואף מעשי עוול קשים כדרך מדינות, ושתוך כדי צירי לידה ודימומים, אפשרה גם קיום נביאי זעם שהטיפו לתקן, לבל יחרב הבית בשלישית.

היה היו במדינה ההיא נביאים. אנשים כמרטין בובר וכעקיבא ארנסט סימון שתהה "האם עוד יהודים אנחנו" ותאר אפשרות  של מנהיג מופרע שנפש האספסוף הולכת שבי דווקא אחריו. ככתב צעיר הגעתי לסימון ב1982. ממיטת סוכנות קם לעומתי ישיש גבה קומה שפניו מאירות:  "אני בוכה על היהדות הלאומנית הזאת," אמר על המתנחלים, "שלושה דברים באים בהיסח הדעת: משיח, עקרב ומציאה. גוש אמונים מאחרים את הגאולה, לא מקרבים. מה יצמח פה, מוקד האנושות או אלבניה?" טרם הלכתי אמר לי לגבי אל- המלחמה שרון של 82 : "אני חושב שהוא תוצר של ספרטניזציה. אין בו מאומה מאתונה. לא תיארתי שיקום בארץ טיפוס כזה."

כמו סימון, קם לימים הפילוסוף ישעיהו ליבוביץ שדיבר על רעל הכיבוש. התקים אורי אבנרי עם העיתון חצוי הנפש שלו. קם הסופר הגדול ס. יזהר וכתב את "השבוי" ו"חרבת חזעה". קם נתן אלתרמן, משורר הממלכה שתאר נער משלנו שיורה מגיפ דוהר בערבים.  היתה שולה אלוני ששינתה את מעמד האשה וגם סמי מיכאל הנפלא שחבר לאמיל חביבי וחתר לשיתוף.

היו אף גנרלים כמאיר פעיל שהחייה כמפקד את בית הספר לקצינים בה"ד 1, אך הטיף להסכם שלום. והאלוף מתי פלד שדיבר עם אש"ף, והיה גם רמט"כל הנצחון רבין שלעת זקנה הבין מתי ניצחון הופך לאבדון. רבים היו שהושכחו בשנים הנרקבות של ביבי ומרעיו בעת שהבצע כרסם ביסודות הארץ כחולדה עטופה דגל הלאום.

ערב 2015 יש פה מירי רגב שטוענת כי קורצה מחומר של ראשי ממשלות אף שפועלה כולו אוון ואיוולת. לצידה דנון, אלקין ובנט "סכין בין השינים" ופייגלין וליברמן ודרעי החי על הרב המת, עד שנדמה כי חל שיבוש חמור בתהליך האבולוציה הישראלי והוא נע לאחור. שב אל המדבר והמערה, אל האלה והדם.

 

 

סכין בין השיניים

 

לו חי ע. א. סימון בימי המערות האלה, הייתי שב אליו לשאול אם תאר לו שיקום טיפוס כמו הדתי החדש בנט. השלישי ברצים לראשות הממשלה מאז רצח רבין, שבא מסיירת מטכ"ל. איש צעיר שמוביל את המחנה הדתי הגדול ביותר, אמריקאי הי-טקי, קפיטליסט- אנטי- רווחה שנותן לכל אחד הרגשה שהוא לצידו, אבל הוא רק לצד עצמו. בוגר סיירת לא דמוקרט במהותו ומועמד לרוה"מ הבא או זה שאחריו.

אני זוכר כי כאשר נסדקה תהילת בוגר הסירת ברק בימי כהונתו הקצרה כרוה"מ, חזרתי לאנשי המובחרת לשאול מה קרה.

"תבין", אמר לי בכיר נבון משם, "היחידה היא אנטיתזה של הפוליטיקה. סיירת מטכ"ל זה תנאי מעבדה. מקום שבו אתה מתכיל על נקודה אפס ואז האנשים, הזמנים, הנורמות, המטרות, הנחות היסוד, הכל בסינכרוניזציה פיקס, מכויל למטרה אחת. שם במבצעים המיוחדים, יש למפקד בשטח סמכות טוטלית אבל האחריות הציבורית כולה של הדרג המדיני! בתוך היחידה אין הצבעה. אתה צריך לשכנע רק את השר, ואתה מוגן מכל ביקורת או חשיפה".

מהשורות האלה, שיש לצרבן כהערת אזהרה לוהטת, אני קופץ אל הבוגר נ. בנט.

יש זמן בעברו הצבאי טרם פרישתו, שהוא עדות ומשל למהות האיש. בעת מבצע "ענבי זעם" של פרס, ב18 לאפריל 1996, הוביל המ"פ בנט 67 לוחמי מגלן בתוך לבנון. קצין זוטר קרוב לקץ שירותו היה, רווי בוז למנהיגות הצבאית המהססת ולפוליטיקאים זהירים כראש הממשלה דאז.

בתוך שמונה ימי תנועה ואיתור בשטח, נעים אחרי חיזבאללה ומשגרי רקטות, כך עלה מתחקירים שנעשו לימים, החליט הקצין בנט על דעת עצמו לשנות פקודות. הוא היה "עם סכין בין השיניים", כעדות חברו. שוחר מבצעים, התקלות והרג. בדברים שאמר לימים כהתפארות, תיאר בנט עצמו איך שינה תוכנית מבצעית ללא תיאום עם הדרג שמעליו.

בלא מעט קציני שטח מקנן מין קולונל קורץ מ"אפוקליפסה עכשו". קצין מיומן, אלים, עז נפש ונמהר, שמאמין כי בכוחו לגבור על האויב אם רק יחרוג ממגבלות הפקודה והמשימה שמטילים  פוליטיקאים ומפקדים פחדנים לטעמו. קורץ רצה לעשות ע"פ דרכו. להרוג  ולנצח. וזה נגמר רע.

בענבי זעם, באותו 18 לאפריל נקלעה פלוגת מגלן של בנט, להבדיל, לאש מרגמות יעילה של החיזבאללה ליד הכפר קנא. מאותו רגע לא סמך בנט רק על כוחו, אלא דיווח על הסכנה. נתבע חילוץ, וסוללת תותחי 155 ממ ירתה מטח שפגע בריכוז פליטים והרג 102 אזרחים.

"אנו מאוד מצטערים, אך איננו מתנצלים", הצהיר אז ראש הממשלה שמעון פרס שנלכד במיצר.

(במאמר מוסגר: יתכן כי קליפ "הלא מתנצלים" החדש של בנט בתחפושת הג'ינג'י המופרע, נובע מאותו אירוע מצלק שאולי מונח ולא נח במחשבתו של בנט). ב1996 הפך ה"לא מתנצלים" של פרס להתנצלות והביא ללחץ בינ"ל אדיר ולזירוז סיום המבצע. הקצין בנט זעם אז על פרס.

אחזור למטכליסט ברק: "המוכשר מכל המועמדים, הוא גם האדם האחרון שיכול לפתור כאוס פוליטי", אמרו לי בשעתו על ברק. "פוליטיקה דמוקרטית היא סיטואציה סיוטית למי שחותר לשליטה מוחלטת. רוה"מ הוא איש שאמור לתאם, לא לשלוט. תפקיד המתאם דורש מבנה נפשי גמיש כדי לנהל מומ מתמשך עם כל הגורמים". לפני כ15 שנים הפכו אישיותו הנוקשה של ברק והכשרתו ביחידה, את האיש לבלתי כשיר כראש ממשלה . יש להזהר עתה מבנט, מין ברק/ ביבי 2 כזה,  להזהר כמו מאש כוחותינו. זה הכי קטלני.

 

נ.ב. חיים רביה ממצפה רמון בדק ומצא כי להקים כיכר תנועה עירונית קטנה עולה למשלם המיסים  כ- 800,000 ש"ח. חבר שאחראי לזה בקיבוץ אמר לו שהם מקימים כיכר כזאת  בכ 70,000 ₪. מי בוחן לאן נעלמים כ730 אלף ש"ח עודפים? תהה רביה. הרי מאות כיכרות כאלה מוקמות ברחבי המדינה. "מישהו חותך קופון ענק". הנה הצצה פשוטה לתוך ארץ מכורסמת שחיתות ענקית בכל מקום שתרים אבן. בלי לנקותה לא נתקים.

43 תגובות על “קולונל קורץ וקפטין בנט. היזהרו מברק2

 1. udinkaאודי הגיב:

  " החליט הקצין בנט על דעת עצמו לשנות פקודות."
  על סמך מה אתם כותבים את זה?

  • igalsarna הגיב:

   על סמך בנט עצמו.

   • דודי הגיב:

    יש ציטוט מדויק של הדברים?

    דברי בנט הם המקור היחיד לטענתך החמורה?

   • עזרא צחור הגיב:

    אני איש שמאל גאה, סרנה מעולם לא היה נציגי עלי אדמות ואף הרבה פחות מכך, אבל בנט מעורר דאגה גדולה בליבי
    גם אם הסיפור לא מדוייק.

  • israebest הגיב:

   אין כזה דבר "לשנות פקודה על דעת עצמו". בנט תפקד כיאות תחת אש המרגמות. תגובת ירי הפגזים של צה"ל לא היתה לפי החלטת בנט או מי משני המפקדים האחרים בשטח, אלא החלטה של פיקוד צפון, לפי הכללים המוכרים – יורים באש אל מקורות ירי שיורים עליך. כל הסיפור על בנט הוא מפוברק והזוי ומקורו מתיסכול כמה שמאלנים וחורשי רעתו של בנט.

 2. david_d הגיב:

  נראה שיש לכם מרגלים בחלונות הגבוהים ביותר בצה"ל.
  אחלה מודיעין, כל הכבוד!

  • igalsarna הגיב:

   הכי גבוהים. גנץ

   • israebest הגיב:

    …. או אישתו של גנץ הפעילה בכמה עמותות נשים "בעד שלום". גנץ לא היה בשטח ולא ליווה את ההתנהלות התקשורתית בין השטח לפיקוד צפון. מי שטוען שבנט פחד ולכן ביקש חילוץ תחת מטר תותחים לא מבין איפה הוא חי. ההוראה להתפנות לאחור התקבלה בחפ"ק בפיקוד צפון בעקבות גילוי הכוחות המסתתרים בשטח לאחר שמסוק נחת בקרבתם והוריד להם ציוד. בנט גם לא דרש ירי תותחים לעבר מקורות האש. לכן אינני מבין כיצד מסיפור פשוט כל כך יוצאת סערה כל כך גדולה? או בעצם אני כן מבין, שכן זה כאילו לזרוק לכלוך על נייר לבן, ואחר לך תוכיח שהנייר היה לבן לפני שזרקו עליו את הלכלוך. במקרה של בנט, יש להודות, שהנייר הלבן אפילו לא נפגע מהלכלוך. לכל היותר יגאל סרנה המשיך ללכלך את עצמו.

 3. Right הגיב:

  לא יעזור לכם שם בשמאל המטורלל. בנט יהיה ראש הממשלה.

 4. er הגיב:

  לכתוב תמיד הרבה יותר מסוכן מלהילחם…
  עכשיו הוא צריך בטח להתנצל על זה שבזכותו אתה חי פה

 5. סירת מטכל וסיפורי העבר הם לא מרכז הבעיה. בנט חושב שהוא יכול ורשאי לשלוט על מיליון זרים ולהחרים את אדמתם. זו טומאה דתית ופשע חמור בכל מקום.

 6. יאיר מולאי הגיב:

  אתה פורש כאן סיפור שלא ברור אם הוא כתב האשמה נוקב או קישקוש. מן הראוי שעל סיפור כזה ייכתבו דברים ברורים ומדוייקים ולא מעומעמים. לא ברור מהכתוב אם, בנט נקלע לאש מרגמות יעילה ליד כפר קנא, כיוון שהחליט לעשות דבר שלא הורו לו לעשותו. אם זה ברור לך, כתוב את זה באופן ברור. אם הסיפור אינו ברור לך אל תכתוב בכלל. יש כאן או פשע של בנט או פשע שלך.

 7. nhavu הגיב:

  זה לא מדויק מה שהיה שם

 8. אח שלו הגיב:

  מת על הטמבלים האלה שמביאים תמיד ציטטה של משורר או סופר בנושאי מלחמה או שלום, חיים ומוות, כאילו יש להם ידע או ניסיון כלשהו בנושא. רובם הרי לא ראו שדה קרב מימיהם וכל ממרותיהם והגיגיהם הרי הם כקליפת השום או כנוד ברוח.
  מה לאנשי "רוח" ולמעש הכרוך בעשיית מלחמה, או למצער, שלום? פחחחחחחחח כמאמר הפרחות.

  • הלל טאוב הגיב:

   אח שלו !לא צריך ידע או ניסיון בשדה הקרב .צריך להבין פסיכולוגיה ומה מניע בני אדם .בנט נרקיסיסט מגלומן. שוויצר, משייחי מאמין .שש אלי קרב וחושב שבכוח והרתעה ניתן למגר את האויב.

   • יהושע הגיב:

    אתה מכאן ? יהודי בארץ ישראל ? אם כך הרי זו בזכות אותם שהלכו/הולכים בראש המחנה ומוכנים לסכן חייהם כדי שתוכל להשאר במולדתך. (לא מדבר על גוש עציון, הטבח בחברון וכו…)

  • נעה הגיב:

   חיים גורי כמדומני, היה לוחם.
   דוד גרוסמן שכל את בנו.
   לצערי, הרבה מדי אנשים חוו משמעות של מלחמה
   והרבה מידי אנשים כתבו על כך ביזע ודמעות.

   יכול להיות שאינך מסכים עם הדעות,
   אבל עדיף לשים דגש על תגובה לטענות.

 9. הרצל הגיב:

  אלה התולים את כל או רוב הרעה באנשים כמו בנט, ביבי או מירי רגב, עושים לעצמם מלאכה קלה מידי.
  זרעי הפורענות ניטעו כנראה הרבה לפני כן.
  כיוון שהזכרת את מרטין בובר, אז הנה דברים שכתב בפברואר 1918:
  "…אסור לנו שנטעה ולא נראה, שרובם של הציונים המנהיגים (ומן הסתם גם המונהגים) הם היום לאומניים בלא שום מעצור (לפי הדוגמה האירופית), אימפריאליסטיים ואף מרקאנטיליסטים שלא מדעת וסוגדים להצלחה. את התחיה הם נושאים בפיהם ודעתם לעסקים. אם לא יעלה בידנו להקים עוצמה נגדית סמכותית, תישחת נפש התנועה אולי לצמיתות."

 10. אלף הגיב:

  רגע, איך זה שאין התייחסות לכך שחזבאללה ירה ממחנה פליטים עמוס אזרחים ואנשי או"ם?
  להשאיר את המארב למישהו אחר זה לא הפתרון. אם לא בנט, קצין אחר היה נתקל בו (אולי עם חיילים קצת פחות מאומנים ואז האסון היה לצד שלנו).
  חזבאללה היה ארגון טרור ויישאר כזה. הברחת נשקים, הסתתרות בלב אוכלוסיה אזרחים, איומים על אזרחים (בעיקר הנוצרים בשכונות שבצפון בירות) הן חלק קטן מפעולות הארגון והשפעתו על האוכלוסייה בלבנון.
  המשפט הקצר הזה "אש מרגמות יעילה של החזבאללה ליד כפר כאנא" מרמז על כיוון המחשבה של הכותב ועל מיקום נפשו. חלילה מלהעביר ביקורת על הצד השני שיורה מרגמות מתוך ריכוזי אוכלוסיות. חלילה מלהעביר ביקורת על האו"ם שהיה נוכח ולא עשה דבר למנוע את אש המרגמות (די דומה למה שקורה היום).
  המציאות לא השתנתה, האו"ם נגדנו כפי שהיה תמיד, האסלאם נגד כל העולם כפי שהיה תמיד. ההבדל הוא שהפעם, חלק מעמנו נגדנו גם כן!
  אינני אומר שהימין הוא הפתרון, אבל כשמעבירים ביקורת צריך להיות אובייקטיבים (בלי כל הקשקוש של זו לא הייתה המטרה – ביקורת זו ביקורת).

  • israebest הגיב:

   לך תסביר עטובדות יסוד לשמאלנים… הרי הם לא צריכים את האמת. הם צריכים ועושים את התעמולה, והתעמולה דורשת כזבים, שמועות וקונספירציה.

 11. […] ידיעות אחרונות יגאל סרנה פרסם בסוף השבוע בטור שלו האשמה חמורה נגד נפתלי בנט: על פי סרנה, בנט היה מפקד של כוח מגלן שפעל […]

 12. אליקו הגיב:

  יגאל, הסגן של בנט באותה פעולה טען הבוקר ברדיו גלי ישראל שהוא רחוק מבנט פוליטית ,אבל ההאשמות שאתה כותב כאן הם קשקוש שלא מתכתב עם העובדות.
  תוכל להגיב על כך?
  ניסית לדבר עם לוחמים בשטח?

 13. וליד נאבולסי הגיב:

  1. סרנה, חשוב מאוד לדייק בפרטים, משום שגיאות, גם קטנות, מאפשרות לפשיסטים להתגולל על מי שחושפים את פרצופם המכוער. הטקסט(ים) שלך גדוש(ים) שגיאות היסטוריות ואחרות. (לא, לא אפרט. אין לי זמן לזה).
  2. רצוי מאוד שעורך יעבור על הטקסטים שלך בטרם פירסום. לטובת המוניטין שלך ככותב.

 14. מנחם הגיב:

  יש איזושהי אסמכתא למשהו מהדברים שכתבת? כל מה שאני ראיתי זה "פלוני אמר" ו"אלמוני טען" (פלוני ואלמוני ממש, כי אפילו השמות אינם מופיעים).

 15. מאיה הגיב:

  פעם הערכתי את הכתבות שלך, הכתבה הזו וגם תמונתה של אישתו של בנט שהעלת ותיארת "בריאה ויציבה ולכן בנט עדיף על ביבי", מייצר רכילות ולא עיתונאות. ציפיתי ממך ליותר. יש תחושה שאתם כל כך פוחדים מכוחו של בנט שאתם מנסים בכוח למצוא דברים נגדו. עדיף ורצוי כתבות מורכבות יותר מרכילות, אל תזלזל בקוראים שלך.

 16. רונן הגיב:

  מאוד קשה להתבסס על קצין בכיר אנונימי במיוחד שדוד זוננשטיין שהיה סגנו של בנט והוא גם פעיל שמאל וסרבן אומר דברים אחרים.
  בכלל לתקוף את בנט בנושא הזה גורם רק לחיזוקו.
  את בנט צריך לתקוף על הדעות שלו ולא על שמועה של משהו שנעשה כשהוא היה מ"פ בן 24 ואין לו הוכחה.
  יפה הוזכר שמעון פרס שהיה ראש ממשלה בטמטום של "ענבי זעם" וחבל שהוא לא הוזכר מספיק.
  ממשלת שמאל עם מרץ בתוכה פתחה במבצע הזה וכשפותחים בכזה מבצע אז תמיד יש כפר כנא שיפגע.

 17. shulti הגיב:

  מתווכים על בעיות טקטיות על רקורד צבאי, אבל לא לדאוג, אסטרטגית אנו במדרון ואנשים בלי ברקסים שישלטו פה,,, אללה איסטור, הקיר או התהום תעצור את כולנו

 18. דניאל הגיב:

  בשולי הסיפור: שוב חוזרים על הטעות שבנט הצליח להטמיע אותה: בנט היה לוחם מגלן; רק פרק זמן קצר בלבד בשירותו הסדיר בצהל היה בסיירת מטכל. מבלי לפגוע במגלן, ברור לכולם, ובוודאי לבנט, שלסירת מטכל יש הילה מיוחדת משל עצמה, ולכן הוא טרח לגרום לציבור – כולל לכותב – להאמין שהוא היה כל הזמן הזה איש מטכל. העובדה הזאת היתה ידועה, אך דווקא הסיפור הנוכחי מראה אותה שוב.
  מישהו העדיף להונות את הציבור…

  • israebest הגיב:

   שוב אתה מקשקש שטויות? מה זה היה רק תוקפה קצרה? מה זה קצר בשבילך? הוא עבר מיונים ליחידה והתקבל. הוא עבר למיונים לקצונה מהיחידה והתקבל. הוא חזר כקצין צעיר ליחידה, וכדרכה, שהיא מייצרת יותר קצינים משהיא צריכה לעצמה, הוא עבר למגלן, כחלק מתהליך צה"לי לפזר את הטובים ביחידות איכות.
   אז במה בדיוק אתה מאשים את בנט?

 19. israebest הגיב:

  מה הקשר בין אירוע כפר קנא, כלומר, פגיעת פגז תותח במנקודת כינוס של אזרחים שברחו מהמלחמה ובין בנט? שום דבר, רק השיטה הבזויה של כתבני השמאל ולהכפיש בדרך אגב אנשי ימין. בנט היה מפקד כוח של מגלן, ולידו היו עוד 2 יחידות, שספגו ירי מרגמות מהחזבאללה. הכוחות הונחו להיערך לחילוץ מסוקים, ופיקוד צפון החליט להפגיז את מקורות האש. פגז תועה אחד נפל על מבנה בו נאספו אזרחים וקטל כ-100 מהם (דרך אגב, המספר 102 הוא קרוב ולודאי מוגזם והמספר נמוך יותר, כדרכם של ערבים להגזים כמו באירועי דיר יאסין וטנטורה). אז מה בין זה ובין בנט? האם בנט ירה במרגמות על עצמו? האם בנט ירה את פיגזי התותח בתגובה? בנט תפקד כהלכה, חבר מורא ושולט רציונלית על האירועים. בניגוד לסרנה שהיה רק בורג בטנק, בנט היה מפקד שתפקד כהלכה.

 20. סרנה סוג ז' הגיב:

  עוד עיתונאי סוג ג'. אין לך שום זכות להעביר ולא בדל לש ביקורת על מפקדי הצבא שבזכותם אתה חי כאן. קצנים כמו בנט הם בדיוק מה שהופך את צה"ל לחזק ומה ששומר על החיים שלנו כאן שאם שמת לב, לא מעט אנשים לא מעוניינים שנחייה כאן.

 21. […] article is called Colonel Kurtz, Captain Bennett.  In April 1996, he was Capt. Naftali Bennett of the elite commando unit, Sayeret Matkal.  He […]

 22. איש פשוט הגיב:

  מר סרנה, אכזבת קשות. תמיד אהבתי לקרוא את הכתבות שלך. למרות שאני לא חסיד של בנט אני חושב שעשית פה מעשה שפל ונמוך. אתה יודע שאין כלום בין בנט ובין התקלה הטרגית, כן תקלה ולא טבח, בכפר כנא. גם אם היה היסטרי (אני חושב שהיית בעצמך תחת אש, זה טבעי) וגם אם שינה ציר (ברשות או לא) הוא לא ירה את הפגז הטועה שגרם לתאונה. אבל לך מספיק לעשות רבע קישור כדי לצרוב משהו בתודעה גם אם לחלוטין לא נכון. אני מאוד מקווה שזה לא מעיד על כלל עבודתך, כי בראיה לאחור אדע שהכל היה פיברוק ואפילו לא חצאי עובדות.
  נחזור על העובדות, לאחר מאבק קשה בארגון טרור רצחני יצא צה"ל לבצע בלבנון בהוראות זוכה פרס נובל לשלום ויקיר השמאל המקומי והעולמי מר שמעון פרס. חוליה מרגמות של המחבלים התמקמה בכוונה-בכוונה-בסמוך לגדר של מחנה או"ם שהכיל פליטים. פגז שנורא מרחוק וללא קשר עין או הכוונת הכוח המקומי סטה ממסלול, זה דבר שנכון לכל פגז שאינו מדויק לגמרי ופגעה בשוגג במחנה והרגה חפים מפשע. זו מלחמה וזו טבעה. כולל מקרי כוחותינו על כוחותינו. לא טבח ולא בנט. תתבייש.

 23. יונתן הגיב:

  ככר כוללת לפעמים צמחיה, השקייה, פסל, תאורה, שילוט, ועוד. ולפעמים רק דשא(סינטטי) או ריצוף וסלעים. זאת על קצה המזלג ביקורתי המקצועית על השטחיות שלך כעיתונאי. וזאת אני אומר כאדריכל נוף שלא גזר מימיו קופון כלשהו.

 24. Respect (kol hakavod) to you for writing such a powerful, important account about Naftali Bennett's past. I've translated a portion of your post into my own post on this incident. It's linked in a trackback above.

 25. בואו ננסה לדייק בעובדות.
  יגאל סרנה הביא גירסא עם מקור עלום.
  באתר 'מידה' הובאה גירסא עם מקורות מזוהים (ובהם דוד זוננשיין, מי שהיה סגנו של בנט בפעולה עליה דובר כאן, ולימים התפרסם בגין סרבנות על רקע מצפון).
  http://mida.org.il/2015/01/05/%D7%A0%D7%A4%D7%AA%D7%9C%D7%99-%D7%91%D7%A0%D7%98-%D7%95%D7%9B%D7%A4%D7%A8-%D7%A7%D7%90%D7%A0%D7%90-%D7%94%D7%A1%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%A8-%D7%94%D7%90%D7%9E%D7%AA%D7%99/
  בטוקבקים שם מזדהים חיילים ששירתו בכוח ומאמתים את הגירסא.

  חבל שיש עיתונאים שזקנתם מביישת את נעוריהם.

 26. […] ספק שבנט יכול להיות מפ מצויין, למרות שעל פי רביב דרוקר ויגאל סרנה דווקא התפקוד שלו ברמת הפיקוד הזוטר כבר רשם על שמו אסון […]

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s