ספרטקוס בשלטון. אגרת לנבחר.

אם תוכל לומר לי בבקשה, באיזו דרך עלי ללכת מפה?

זה תלוי, אמר החתול, לאן את רוצה להגיע".

(אליס בארץ הפלאות. לואיס קרול)

Yair Lapid speaks during an interview with Reuters in Tel Aviv

יאיר יקירי.

נדיר הוא, כמעט ספרותי, שיתרחש צדק פואטי כזה: אדם שהודיע כי הוא אחיהם של העבדים, נבחר על ידם ומגיע בתוך פחות משנתיים למעמד של הממונה על אוצר הממלכה. ספרטקוס בשלטון. לכן, ובשל חיבתי האמיתית אליך, אני מרשה לעצמי לפתוח אגרת זו לנבחר בזכרון אישי.

אני זוכר איך עמדנו פעם, שנינו, תחת עץ בפינת החצר של עופרה שטראוס ודן להט, דיברנו וצחקנו. נקלענו לשם, אתה מצד הכלה או החתן ואני מצד הילדים. בני ובתי למדו עם ילדיה של שטראוס בבית ספר לאומנויות, ולא אחת הוזמנו הורי החברים, לבית שלא דמה לביתנו אך גם לא למשכן טייקון, אלא שמר על צניעות צהלתית של פעם עם גן נחמד. בלי חומה. היתה שם אוירה שהיו שטעו לראות בה חברות, אך אני אמרתי למכר שיש בחצר "פערי הכנסות שלא מאפשרים ידידות אמת".  במקום שבו נפגשים אנשים ששכרם השנתי הוא כשעת הכנסה של בעל הבית, כל קשר הוא נסיבתי. אין מפריד ורעיל מכסף. תחת העץ ההוא בקצה החצר, הערתי דבר מה אירוני ואתה אמרת משהו כמו: "אני מקנא בתגובה המהירה שלך. אני נזכר בתשובה הנכונה רק במדרגות".

על מהירות התגובה הזו אני רוצה לדבר כאן. 

אתה נתבע עתה כשר האוצר לפעול מהר ולהכאיב. רבים מאיתנו היו שמחים לו הגבת עכשו ממש לאט.  אני מתכוון – מול הכספת הריקה, מול מעשה הבגידה הנחשף מזה זמן של שוד הציבור. אם אכן אנו ניצבים על פי בולען עמוק של ביזה, הפרטות והלוואות לחברים, ואתה זה הרגע נקלעת לשם – זוז מעט והרבה לחשוב. תתיעץ הרבה אך תתעלם מעצות הקיביצרים שסביב הבור: נערי אוצר, מומחי משרד, רגולטורים. אטום אוזניך בעיקר לדברי מי שפקח על הקמת הבולען, העביר אותו לידיך ומצפה עתה לנפילתך פנימה על קהל בוחריך. זה שלוחץ הכי חזק, ביבי.

 הטה אוזן מעתה לאלו שלא בזזו ולא לקחו. הקשב למי שכל השנים התריע מפני שאיבת יתר, הפרטה, כריה מטורפת וחלוקה לאותה קבוצה קטנה שהקימה פה לעצמה מדינה משלה, בכספנו. קח זמן, יאיר, לא בוער. שנים הם בזזו והלוו מכיסנו, הפריטו ושדדו, רק הגעת, וכבר חיבים להכאיב? לשדוד את הנשדדים? לבזוז את הבזוזים? לנגוש בעבדים? ממש לא.

אנשי הבולען רוצים תגובה מהירה, שליפה ישנה, כל הבולשיט העבש והרע של הבוזזים: גזירות מכאיבות, חיתוך בבשר החי של המעמד הבינוני. מכה לעניים. עוד הודעה על קיצוץ בתקציב הבטחון, שתמיד יזכה בסוף בתוספת שמנה. לך תלמד כלב זקן טריקים חדשים. זה מה שהם מכירים: קח מהענים, תן לעשירים כי ברבות הימים תעבוד עבורם ב-2 מיליון ש"ח לחודש. אך אתה באת לשנות. להפוך את כיוון הכסף. לקחת ממי שבזז, להשיב לנגזלים.

לפני כ20 שנה הסתובב פה סופר מצרי בשם עלי סאלם. בשובו לארץ הפרעונים, עולם שלישי של אביונים וטיקונים, התפעל איך לא ראה בישראל רכבי פאר, איך כולם נוהגים ברכבי משפחה צנועים. לו שב עתה, היה רואה מצריים קטנה: רכבי האמר קיי. פי. (קרן פנסיה) ומרצדסי קיי זד, (קיצבת זיקנה) ולקסוסי גי. טי. (גז טבעי). התעשרות נוסח עולם שלישי משוד משאבי טבע, קרנות פנסיה וקופה מופרטת. ולצידם רכבי האביונים: עגלות סופרמרקט של אוספי פחיות ופחי אשפה של מלקטי בקבוקים.

"קח הלוואת ענק מהמוסדיים על חשבון הפנסיה של הציבור, ללא בטחונות", תימצת ברשת מגיב חד עין את השיטה, "משוך משכורות עתק ודיבידנדים. כעת נשאר שווי שלילי לחברה. הכרז על הסדר וחוב ותספר את בעלי החוב". "מסיבה היתה פה", תמצתת במאמר שלך לאחיך העבדים. הזכרת חתונה בשבעה מיליון ש"ח של טיקון הגז.

תמה המסיבה. נשאר מכתש. הגיע הזמן להשיב את שנגזל. לא לגזול הלאה. ההון אינו ביד העם. אפילו חסכונותיו עברו מידו. ההון בידי ט"ו מיליארדרים ושבעים אלף אנשי המאיון החוגג. 110 מיליארד מכספי הקרנות, 180 מיליארד מכספי הביטוח הלאומי שהלכו לשוטף. נהר הכסף שזרם תחת שולחן הממשלה. מעתה, כמו שכתבת, "אין יותר לחיצות ידים סודיות מתחת לשולחן".

  כאשר לפני כשבוע אוורר האוצר הצעות עתיקות על הטלת מס על קרנות ההשתלמות וקיצוצי עניים אחרים, צחקתי, לא יתכן, ובכל זאת, מאחר והתגנב ללבי חשש קל שמא תתפתה, בשל חברה רעה, לדרך הסלולה לגיהנום, אשתף אותך לסיום בעוד ענין אישי:  קרן ההשתלמות שלי. סוד קטן של בן מעמד ביניים שוקע: אחת לשש שנים נפתחת קרן שמצטברת משכרי ודמי מעבידי. סכום של כשמונים אלף ש"ח מועבר לרשותי. מן משמיים של חיי הכספיים: הוא מאפשר כיסוי מינוס, החלפת רכב משומש בפחות משומש ונסיעה.

מגוחך, אה? הסכום שאצלנו, העבדים, מצטבר משך שש שנים, כדלי תחת ברז דולף – הוא מין הכנסונת שבועית בחוגים אחרים. עודף לסיגרים. שותפך לדרך, השב"כניק לשעבר, צבר מאז יצא לשוק הפרטי כמאה מיליון ש"ח. מסלקום אותה ניהל בימים הפרועים לשמצה בהם גבתה מכולנו סכומי עתק ואחר כך שכר מנהלים שערוריתי בחברה ציבורית. 80 אלף זה מה שקיבל כל שבועיים על שלוש-חמישיות משרה במזרחי- טפחות. הצחקתי אותך? זה טוב.

"באו כמה אנשים", כתבת לפני 21 חודשים, "הלוו מאתנו 150 מיליארד שקלים ועכשיו לא בא להם להחזיר. מדוע השלטון מרשה לכל אלה להצטרף לשורת המכים? מפני שהוא יודע שנשתוק. העבדים הרי תמיד שותקים. אם הם מתחילים לצעוק ולכעוס, השלטון רק צריך לחכות. משהו כבר יגיע. המלחמה הבאה…תמיד יקרה משהו שיאפשר לשלוף את דגל הפטריוטיות ולנופף בו מול העבדים, שישתתקו".

"אחי העבדים" קראת לנו מן הנייר. עכשו אתה האוצר. נגמרה השתיקה.

נ.ב.

אם תרצה לדעת האם פגעת בול במי שצריך להכאיב לו כדי לרפא, תציץ בשר המדע שלך. אם החצוצרן מתכופף, פגעת בול.

אבל אם בבחירות הבאות, בוחריך המרוששים, מרים ובוערים מבעבר, יבחרו ספרטקוס אחר, טעית. שכחת ונשכחת.

47 תגובות על “ספרטקוס בשלטון. אגרת לנבחר.

 1. anutk ah; הגיב:

  מבריק!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. Reuven Bardach הגיב:

  כמה נכון. כמה עצוב

 3. heal הגיב:

  לפיד היה צריך להסתפק ב-2 כסאות בלבד – אחד לעצמו ואחד לאגו שלו http://healworlds.blogspot.co.il/2012/10/blog-post_14.html

 4. Sassona הגיב:

  מאמר מבריק, ננעץ בנקודה הכי כואבת והכי צודקת. לו רק יקרא ויפנים – דיינו

 5. האיש העילג וההזוי, יעקב פרי, הנו האחראי הישיר לניסיון חיסולי שלי – שבוצע ע"י השב"כ במהלך חודש אפריל 1993 – והכל בשל חשיפתי כעו"ד עצמאי (ומייצגם של מרשיי ה"ה זכריה ומזל מנצור ממגדיאל/הוד השרון) "דבר רציחתו של האסיר איתן מנצור ז"ל הי"ד ביום 23/3/1989 כשהוא כלוא בתא הבידוד השמור ביותר (נכון לתקופה האמורה) וקשור למיטתו ב-3 מערכות אזיקים !!(אזיקי ידיים, אזיקי רגליים ואזיקי גוף), תוך ששירות בתי הסוהר משחרר לבני משפחתו ולבימ"ש השלום בבאר שבע שחקר נסיבות מותו 'הצהרה' בדבר "התאבבדותו" ביום הלמחרת, ה-24/3/1989, היינו כשהוא כלל לא היה בין החיים…

  הנה כאן לפניכם הקישור לכל ההאשמות החמורות הנ"ל ולהאשמות חמורות רבות ונוספות אחרות, מהם עולה תמונה מזעזעת ולפיה אנו חיים במדינת דיקטאטורה אחת שלימה שבו האליטה הביטחונית מנהלת את חיי כולנו – ולרבות חיי מערכת בתי המשפט!!!

  לקרוא ולהתפחלץ!!לקרוא ולא להאמין למראה עינינו!! נא שתפו הקישור הנ"ל בקרב כל מכריכם וחבריכם!

  חיים יוסף בוקובזה

  052-8735077

  20120704144237518.pdf – Google Drive
  docs.google.com

  https://docs.google.com/file/d/1sHiMB7Dcr8go5YpxwTECyD6X63dDza-87-7taxHV-XXZu_1ksqgnYNbcGDG3/edit

 6. פיני הגיב:

  אני לא שייך לאלפיון העליון-אפילו לא מתקרב לכך.
  יאיר לפיד,הנה הכסף,עכשיו בוא נראה אותך מול נערי האוצר והטייקונים!

 7. Tsunami הגיב:

  כל מילה בסלה

 8. יוריק קרמר, רמת גן הגיב:

  יגאל,
  מלאכת מחשבת. לצערי, אינני מאמין ששר האוצר החדש יקרא את הדברים ויפנים אותם.

 9. יאיר לפיד נדרש עכשיו לקיים את שהבטיח, וידוע שזו לא משימה קלה, אבל לפחות הוא מנסה, שזה יותר ממה שניסו לפניו.

 10. Irena Roth הגיב:

  מומלץ בחום להניח את המאמר לפתחו של שר האוצר, על שולחנו במשרד, על השידה ליד מיטתו.. בכל מקום.. רק שיפנים

 11. Dana C. Arania הגיב:

  יגאל, אני אוהבת מאוד את כתיבתך המושחזת! שוב קלעת בול! ביבי כרה בור ליאיר לפיד ונקווה מאוד שלא ייפול בו! מועדים לשמחה! (תרתי משמע, אפרופו!)

 12. נירה פיאלקוב הגיב:

  אמנם לא בחרתי בך אך בהחלט
  מקווה שתשכיל להפנים את מה שכתב
  יגאל סרנה. אל תשכח לרגע שאתה – ספרטקוס.
  ספרטקוס!

 13. אורן כהן הגיב:

  הבעיה סרנה, נעוצה בעובדה שיאיר תמיד ינסה לשאת חן בעיני בן שיחו/צופיו/בוחריו, בעוד שאת צפונות ליבו לא יגלה לעולם. לא באמת. בדיוק כפי שהכחיש שהוא נושא את עיניו לפוליטיקה. כמה קל היה לו להחמיא לך על תגובתך המהירה, ולהעצים את המחמאה תוך הטחת ביקורת בעצמו, שמגיע לתשובה הנכונה במדרגות. אני בטוח שבליבו פנימה הוא ידע בדיוק ברגע שהחמיא לך, שהוא והשטראוסים ושר המדע ודומיו קורצו מאותו החומר, ושהוא עוד יוכיח את זה לכולם. אולי טעית אז, כמו עדת העבדים שנהו אחריו בבחירות, וחשבת שתוכו כברו. ההתבטאויות שלו, כמו המדיה החד סטרית שבה הוא בוחר ל"שוחח" עם בוחריו, מראים שספרטקוס נמצא כבר בדרכו למקום אחר. אל כס הקיסר עצמו, דרך שאותה ישמנו לו הטייקונים

  • tami הגיב:

   וואו, אתה כבר יודע הכל, מה? אורן. מכיר את "יאיר" לפני ולפנים. יודע בדיוק מה הוא חושב, למה הוא התכוון, מה יעשה ומה עתידו. מרשים מאד.

   • אורן כהן הגיב:

    נראה לי שאת חוטאת במה שאת מייחסת לי תמי. את לא באמת יודעת אם אני מכיר את יאיר, אבל מדבריך נראה שאת חושבת שלא. אז את טועה. אולי לא לפני ולפנים, אבל מכיר.אישית. חוץ מזה, דמות ציבורית/תקשורתית שהתארחה אצלי ואצלך בסלון בצורה די קבועה, לא קשה לגבש לגביה דעה ואת לא חייבת להסכים איתה

  • יקיר הגיב:

   יאיר לפיד הוא תואם בנימין נתניהו.

 14. הדר ברקת הגיב:

  כל מילה שלך צריכה להחקק בסלעי זיכרונו של ייאאיר (בטא במילרע)
  ובנוסף גש בבקשה לדף הפפיס בוק שלי hadar bareket וקרא המשך לאגרתך מנקודת המבט של המעמד הספקני

 15. […] יודע אם יגאל סרנה טועה, או שהוא גם משחק את המשחק, מחזק את האמינות של לפיד […]

 16. שמעון הגיב:

  חבל שלא שמים לב לעוד ראש מוסד אחד שחגג בעסקת הגז עם מימן. רק לאחרונה תבע שבתי שביט 11 מיליון דולר ממימן שלא הועברו לו כחלק מהעסקאות ביניהם:
  http://www.themarker.com/markets/1.1969139

  ולתפארת מדינת ישראל.

 17. יוסף הגיב:

  יגאל היקר,
  תמיד אהבנו את סגנון כתיבתך הקצר והחד, אך, נאיביות היא לחשוב שהישועה תגיע מיאיר לפיד או שלי יחימוביץ. את ה"בולטריון" של המאה ה-21, שהיום קוראים להם טייקונים, נצליח למגר רק אם נחדל להיות עבדים ונצא לחירות משלהבת של "אביב ישראלי/יהודי".
  יוסף.

 18. MeatBallelet הגיב:

  לאן ללכת, יאיר? פשוט וקל: לאותו המקום אליו, בעזרתו האדיבה של לפיד כשר אוצר, יגיע בעל כורחו כל מי שאיננו "אחיו" (או שרי אריסון)- קיבינימט!

 19. Uzi Dvir הגיב:

  יגאל, מי שמאמין :

  "היתה שם אוירה שהיו שטעו לראות בה חברות, אך אני אמרתי למכר שיש בחצר "פערי הכנסות שלא מאפשרים ידידות אמת". במקום שבו נפגשים אנשים ששכרם השנתי הוא כשעת הכנסה של בעל הבית, כל קשר הוא נסיבתי. אין מפריד ורעיל מכסף."

  הוא בעצמו מורעל מכסף. מי שאינו מורעל יכול לבחור את חבריו בלי קשר למשכורת שלהם.

 20. אסף הגיב:

  חבל.

  חבל שכל המילים החכמות והמושחזות הללו מבוזבזות על אדם שלא יקרא אותם, לא יפנים אותם, ולא יהיה אכפת לו כלל מהסיבות שנכתבו. הרי הוא כבר השיג את שלו. בכך שנולד בנסיבות הנכונות להורים הנכונים. כל השאר כבר היה סלול.

  האיש הרי לא יודע מה זה רעב. רעב ללחם, רעב למשכורת, רעב לקידום, רעב למשהו, חוץ מהרעב העצום של האגו שלו.

  דעתי בנוגע לעם שלנו חצויה. מצד אחד, אני מאמין שכן אפשר לשנות, כי אנחנו כמעט מגיעים פה לנקודת רתיחה שאחריה הכנסת תעלה בלהבות. מצד שני, אנחנו עם בכיין, שאוהב לכתוב באינטרנט, לבכות בפייסבוק, לשתף סיפורי זוועה – ולא לעשות כלום. וכשקמה פה מחאה, אנחנו מתייגים אתה כשמאלנית שמונהגת על ידי מפונקים אוכלי סושי. ואז בוחרים שוב בביבי. ובסלבריטי שיודע לדבר יפה.

  כל עוד אנחנו יושבים בבית ומתלוננים כל הזמן, בלי לנקוף אצבע, מגיע לנו כל מה שאנחנו מקבלים מהטייקונים ומהממשלה. כי הם, בניגוד אלינו, לפחות עושים משהו כדי לשפר את המצב של עצמם.

  עד שלא נקום ונדרוש את מה שמגיע לנו, עד שלא נעשה חרם צרכנים על הטייקונים ומוצריהם, עד שלא נשבית את המדינה כמו שעובדי הנמל יודעים להשבית את מקום עבודתם, עד שלא נצא לרחובות כולנו בלי קשר לימין ולשמאל – לא ישתנה פה כלום.

  ולא משנה כמה מילים יפות ייכתבו.

  חבל.

  חבל מאוד.

  זה הפרצוף שלנו. עם ששונא את עצמו.

  • עלמה הגיב:

   מסכימה איתך אסף

  • חנה רוט הגיב:

   לא כל אחד שכואב את המציאות יכול לשנות אותה יאיר לפיד גדל לתוך הפוליטיקה .למד אותה בעזרת אביו
   ומתוך ניסיונו וראיונותיו עם כל הצמרת חפר ונתלה וטפס והשתחל …הכישורים שצבר במשך חייו הם רבים והוא אינו בוחל לעשות שימוש בידע שצבר.הלוואי שתהיה לו התבונה וכח העמידה כדי להביא לשינוי שחתר אליו לפני הבחירות

 21. ilana pa הגיב:

  כל מילה חקוקה בסלע!

 22. שחר הגיב:

  מרתק וחשוב. תודה. לוואי שיגיע ליאיר ולאנשי שלומו.

 23. עודד הגיב:

  נפלא. וישאר נפלא, למרבה ולמרבי הצער.

 24. יואב הגיב:

  "באו כמה אנשים", כתבת לפני 21 חודשים, "הלוו מאתנו 150 מיליארד שקלים ועכשיו לא בא להם להחזיר. מדוע השלטון מרשה לכל אלה להצטרף לשורת המכים? מפני שהוא יודע שנשתוק. העבדים הרי תמיד שותקים. אם הם מתחילים לצעוק ולכעוס, השלטון רק צריך לחכות. משהו כבר יגיע. המלחמה הבאה…תמיד יקרה משהו שיאפשר לשלוף את דגל הפטריוטיות ולנופף בו מול העבדים, שישתתקו".

  העבדים לא שותקים, הם מצביעים קדימה, ואז יאיר לפיד.
  כל 3 שנים, כמו ידוע מראש, הם מצביעים לשודד אחר.

  לפי הבחירות של עם ישראל, הוא מוביל את עצמו למקום הזה. עצוב.

 25. Ilan Danziger הגיב:

  מר יגאל סרנה. כל מילה במקומה. מי יתן שיאיר לפיד יידע להיות שר אוצר רק חצי מאיך שהוא ואתה יודעים לכתוב. דיינו.

 26. יורם פרץ הגיב:

  ליגאל, מילת תודה ענקית על הכתבה הזו – אין מילה אחרת לומר: ירית חץ בול למטרה!!!
  מסוג הכתבות שמצליחות לבטא בחכמה ובחריפות מה שכל אחד מאיתנו מת לצעוק: "די נמאסתם!!!! – הגיע הזמן לשינוי". נמאסתם עם הקומבינות, השוד לאור-יום והשחיתויות, נמאסתם עם ה"תספורות" שהאחד מקצץ לשני וגוזל מאיתנו מרוויחי שכר מינימום. נמאסתם עם השוד הציבורי הענק, שקראת לו הבולען. יאיר לפיד לקח באומץ לב מרשים את האוצר. נקווה שהוא מבין שכרגע המפתחות בידיו ושעליו להקשיב טוב טוב לציבור בוחריו ולאחרים לאדם ברחוב ואל לו למהר.
  מסכים עם כל מילה שלך, יגאל. רק שאלת תם אחת נותרה: האם יאיר מודע ב- 100% לכל זאת?
  האם קורא את דבריך? יש לך דרך לוודא זאת? – זה חשוב מאוד. זה כן בידך.
  יורם

 27. Etai הגיב:

  טוב יעשה כבודו, כמו גם כל המכובדים האחרים הששים אלי קרב, אם יתן לשר האוצר החדש של מדינת ישראל איזה 20, 30, אולי אפילו 100 ימים של חסד בטרם ישלח בו את חרון עטו.
  מה בוער לכם כל כך להשמיץ, להזהיר, ולאיים על סמך דיווחים לא מאומתים המופיעים בתקשורת? כפי שכתבת בסוף הבלוג, העם יבוא חשבון עם נביאי שקר בבחירות הבאות. אבל אולי בשביל הסיכוי הקטן שמדובר כאן במי שבאמת בא לעזור, ניתן לו כמה דקות של שקט לפעול ולהתחיל לזרוע זרעים של שינוי?

 28. […] לקרוא גם את הפוסט המבריק של עמיתך לשעבר, יגאל סרנה, "ספרטקוס בשלטון – אגרת לנבחר", כדי לקרב למציאות עוד קצת את התמונה על מעמד הביניים […]

 29. […] בפייסבוק שהפוסט שלו על יאיר לפיד (שהתפרסם גם בעיתון, מכתב אישי, שבר שיאים. 5,000 איש ביום, 10,000 מיום […]

 30. עוז הגיב:

  מצויין, מדוייק. כנראה שלא יעזור. 😦

 31. נועם לסטר הגיב:

  תודה. כתיבה מדויקת ומושחזת. תענוג

 32. corinnahasofferett הגיב:

  גילוי נאות: לא מכירה את יאיר לפיד. לא מכירה את ביבי ושות.
  יודעת: כשעורכים הסכם קואליציוני – מאשרים מראש נאמנות למדיניות ראש הממשלה.
  מה כתוב בהסכם הקואליציוני שבין יאיר לפיד לביבי? האם יעלה על הדעת שביבי המנוסה באלה לא קבע מראש חובת ציות לו, למדיניות משרד האוצר שעל נוראותיה מפמפמים לנו לפני וכל משך תקופת הבחירות?
  יאיר ידע, יאיר הסכים, דבר לא נגלה לו פתאום בישיבה ראשונה עם פקידי האוצר.
  ידע, והמשיך במנטרות הבחירות, מצהיר 'באנו לשנות'.
  נראה שיש באיש דבקות פרהפרזית בפתגם, "לא המטרה כיפית אלא הדרך אליה."
  "לא קל לי," הוא אומר בשידור פייסבוקי לאומה שבחרה בו כי הבטיח שבזכותו ייקל לעם.
  "תעזרו לי," הוא מבקש בלי להניד עפעף, בחיוך מיומן – מבקש ממי שהצהיר ונשבע כי בא לעזור.

  כל מערכת בחירות מישהו צועק, "כבשה! כבשה!"
  בתום כל מערכת בחירות כולם צועקים, "זאב! זאב!"
  חד גדיא.

 33. […] בקישור הבא מכתב גלוי של יגאל סרנה לשר האוצר. שווה קריאה !!! ספרטקוס בשלטון. אגרת לנבחר. « עד ראיה […]

 34. עלמה הגיב:

  יגאל סרנה כתמיד חד חריף וכל כך אמיתי
  תודה לך.

 35. יונה הגיב:

  כשאתה מוחזק ע"י רבים מן האנשים ולא רק אילו שבחרו בך כמי שמנסה ללהביא דוגמה חדשה לשינוי,
  הייתי מבקשת ממך כשאתה יושב עם עצמך וחושב ויש לך בודאי הרבה מאד מה לחשוב עליו , קח לך את האבן הכבדה אחריות והפוך בה שוב ושוב. המצא לה משמעות חדשה.אחריות עמוקה ומחייבת שחובקת הרבה מאד שכבות.ואל תירא מלשאת אותה על גבך במשימה הסיזיפית העומדת לפניך.

 36. מנשה שופוני ובניו א.ת. חולון הגיב:

  מנשה שופוני ובניו בע"מ א.ת. חולון מודיע
  =======================
  רק אצלנו – מיוחד לחובבי ומגיני יאיר לפיד!
  קונים דלי, מקבלים במתנה גם זוג נעלי ריצה איכותיות, גם GPS מיוחד לאיתור המקום הבא שבו יאיר מלכלך כדי שתוכלו להגיע מהר ולנקות, וגם – בהנחה מיוחדת – את ספרה החדש של המתכונאית האיכותית ד"ר לימור עדן שופן שופוני "מבשלים עם לימור ל543,458 פראיירים שאוכלים" (אין את זה בצומת ספרים!)
  אז בואו עוד היום – לפני שגם לכם יימאס.

 37. […] פוסט נחמד של יגאל סרנה ב"עד ראייה", עוד עצות ליאיר לפיד, גם אם קצת תמים מהצד הכלכלי. אהבתי את : "אם תרצה לדעת האם פגעת בול במי שצריך להכאיב לו כדי לרפא, תציץ בשר המדע שלך. אם החצוצרן מתכופף, פגעת בול" […]

 38. […] פוסט נחמד של יגאל סרנה ב"עד ראייה", עוד עצות ליאיר לפיד, גם אם קצת תמים מהצד הכלכלי. אהבתי את : "אם תרצה לדעת האם פגעת בול במי שצריך להכאיב לו כדי לרפא, תציץ בשר המדע שלך. אם החצוצרן מתכופף, פגעת בול" […]

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s