מסלול אובמה. אופציהB

אל הנשיא ברק חוסיין אובמה וצוות ההקמה של ביקור הנשיא, ישראל, אביב 2013.

 הנדון: המסע הנשיאותי בארץ הקודש. הצעות, אזהרות, הנחיות והערות שוליים.

images

הבהרה גורפת לצוות: עם נחיתת המטוס הנשיאותי ועל אף סידורי הבטחון שכוללים כ- 436 מאבטחים משני הצדדים, צלפי גגות, 3 בלוני תצפית. 6 מסוקים באויר, 12 מזל"טים ואמצעים שאין בידי לפרטם פה, ילקח הנשיא ברגע נחיתתו כבן ערובה וייחטף אל העבר. אל בהלה. הוא יוחזר, בתום המסע, שלם אף אם עגום משהו. מדובר בפרוטוקול – חטיפה שהתגבש לכדי נוהל בירוקרטי מסודר במחצית שנות החמישים של המאה שעברה, אחרי הקמת מדינת ישראל והסדרת פעולתם של אתרי זכרון. יד ושם, הר הרצל, פסגת מצדה, הרודיון, מערות וקברים.

דיר פרזידנט, הייה מוכן. מדובר במסע אלונקות Loaded march  אל עבר אפל ומטיל אימה. בארה"ב בה גדלת, נתקלת בעיקר בהישגי הרוח הכבירים של השבט שלנו: סול בלו, פיליפ רות, איינשטיין ואינספור גאוני אור – לגויים. פה יציגו בפניך את הצד הקודר. ביקור זרים נמשל כאן לסיבוב במרתף הזוועות של מאדאם טוסו בלונדון. באנו מהגיהנום ופניינו לשם.

פרטים תוכל לשאוב מבעלה של מזכירת המדינה היוצאת שביקר פה כנשיא רודף – שלום- חסר- מזל, ארבע פעמים. הוא חייך ודמע מגרגיר אבק, אירח ודחף, הקשיב וניסח, טס ונחת, התאבל ואף הגה את צמד המילים: "שלום, חבר". המון שליחיו ובהם אשתו, כמו עשרות שליחי כל הנשיאים שלפניו, נחתו פה, עתרו, תבעו ואיימו, הציעו ופשרו. ירדו לפרטי פרטים וטיפסו לאיומים של ממש. ובסוף? נאדה. כלום.

  הנשיא "שלום חבר" היה אהוב פה מאד – ויצא בידים ריקות. אף אתה פופולרי כאן כרגע יותר מכל מנהיג מקומי, אך אין קשר בין הפופולריות הפרזידנטית לבין הסיכוי להזיז. כמו כל שבט מוכה וחבול, אנו מבינים רק כוח – וגם זה לא תמיד.

באת למטרות שלום, יש לך חזון על מזה"ת רגוע, דמוקרטי, מפויס שממשיך לרכוש כמויות נשק אדירות לצרכי שלום, אבל יקחו אותך בעיקר לאתרי סיכסוך וזכרון מר. בקש להעלות אל קברו של משה שרת. זה גם יהיה חסר תקדים, וגם יביא אותך אל מצבתו של ראש ממשלה חכם וקצר ימים ואומלל מאד שניסה לעמוד מול תאוות הנקם המקומית וגמר בכסא גלגלים.

שרת כתב המון, ביומנו תמצא שורה חזקה ומוכרת על גנרלים: "אנשים משונים שהתרגלו לחשוב כי אי אפשר לשמור על רוח הצבא מבלי שניתן לו מזמן לזמן להקיז דם". נסה להפגש עם אלמנת לוי אשכול, ראש הממשלה הפייסני שבזמנו פרצה המלחמה שהביאה עלינו את שיאו הכעור של הסכסוך שנקרא Ha-ki -bush, שתלוי על צווארנו כמשקולת. לא אמשיך לצלול פה אל נבכי ההיסטוריה המקומית. היא מסובכת  מדי, מלאה גרסאות סותרות ומשתנה לפי שרי החינוך.

* הערה: בכל מקום שתשמע אמריקאית רהוטה, הישמר כפליים. ביבי, בנט, פייגלין ושות'. הכי קרובים אליך לשונית – הכי רחוקים נפשית. טקסנים.

אם יפגישו אותך עם פוליטיקאי חדש ומתוק בשם יאיר לפיד, בקש לראות גם את איווט ליברמן. פיטר סלרס שיחק אותו נהדר בד"ר סטרנג'לאב. תפגשו, ותראה עם מה אנו חיים. משבר קובה נצחי. בקש להפגש גם עם חברת הפרלמנט מירי רגב, תראה במי בחרנו שוב ושוב.

*הערה:  מה שלא יהיה – אל תגיד לנשיא שלנו "שלום חבר" ואם תשמע "אחי",  (achi), היצמד למאבטח.  הפירוש הוא My Brother, אבל בקטע הכנופייתי.

אם ינסו להנחית אותך על פסגת המצדה, הימנע. זהו אתר התאבדות המוני, נוסח כת כורש, שמסמל פה נחישות. זו דרכנו לומר: אם תלחצו יותר מדי, נתאבד. והפעם עם כל העולם.

בענין האובדני, אל תרחף מעל דימונה. האחרון שהתעניין אצלכם מה קורה שם, מת בדמי ימיו.

* הערה. לפני חמישים שנים, בקיץ 63, לחץ ג'ון קנדי על ישראל אחרי שלוייניו גילו שמפעל הטקסטיל שם הוא כור בהקמה.  בן גוריון חשק בכל מאודו בנשק יום הדין. לנשיא הצעיר והנמרץ, בלימת מירוץ החימוש הגרעיני בעולם היתה בבת עין. אקצר פה: קנדי הנחרץ מת אותה שנה מירי צלף. יורשו ג'ונסון כבר אימץ בענווה את העמימות שאשכול הציע.

אחרי שתפגש עם טיטי, מלכת היופי השחורה הנהדרת שלנו, בקש גם סיבוב בתל אביב. אתר תמיכה מסורתי שלך. גש לדרום העיר: אל New Tachana Merkazit. יש שם קהילה גדולה ולא שמחה של שחורים שניצלו מרעב וממלחמה ביבשת ממנה בא אביך.

בקטע הזה אמליץ לא להתרחק מהמאבטחים. אני חוזר: שמור קשר עין עם כולם. יש פה עדיין שר פנים ממוצא צפון אפריקאי, שמגרש אפריקאים שבאו אחריו. ענין פנימי. שניה אחת לבד, ואתה נלכד ע"י יחידה בשם  OZ, אם נתפסת: אל תתחיל לספר שאתה נשיא ארה"ב. זה כבר לא מצחיק אותם. אם לא תשוחרר, יתכן שתמצא עצמך מתחיל מחדש את כל המסלול מאפריקה אל הפסגה, אבל בגיל חמישים.

טוס לגדה. פלסטין או מה שנקרא אצלנו Yes"ha. מדובר בשטח בסדר גודל של פארק לאומי בו נלחמים שני שבטים, לא אינדיאנים. כמיליון וחצי מקומיים חובשי מטפחת ראש עם צ'יף מבוגר וחסר סמכויות שמונח במין מצודת לוס אלמוס, מול שבט מתנחלים קטן, מגובה בחיל פרשים חזק שלנו עם לא מעט הלומי קרב ממלחמות שלכם, ויטנאם וכו'. בית משוגעים. תראה שם חומה עצומה שלא מפרידה בין אף אחד. גדרות ומגדלי שמירה. Wild West  עם המון כדורים תועים.

 לסיכום: כמנצח אפרו – אמריקאי מבריק עם זכרון שבטי מר, האזור הזה עלול לדכדך אותך. מין מיסיסיפי בוערת לפני שסבתא רוזה התעקשה להשאר באוטובוס. כבישים נפרדים, אוטובוסים נפרדים. גופות ומסגדים בוערים. אל תתפתה לפתור. מדובר בקללה תנ"כית עתיקה כמו המומיות.

נ.ב. אם תראה משאית גדולה בצבע בז' עם זרנוק, רוץ למסוק. זה Boesh לפיזור הפגנות. שפריץ אחד והבית הלבן יסריח חודשים.

4 תגובות על “מסלול אובמה. אופציהB

 1. nina ramon הגיב:

  גדול, למרות שזו אמת עצובה.

 2. dalya הגיב:

  fantastic piece of writing! very funny too. kol hakavod

 3. שי הגיב:

  "יש פה עדיין שר פנים ממוצא צפון אפריקאי, שמגרש אפריקאים שבאו אחריו"

  חצוף וגזען במסווה!!! יסביר בבקשה הכותב הנכבד את חשיבות עובדת היותו של שר הפנים (היוצא) יוצא צפון אפריקה לעניין מדיניות מהגרי העבודה הלא חוקיים?! שאל בבקשה את ידידך הנשיא האפרו האמריקאי הליברלי והנאור כיצד נוהגת מדינתו במהגרי עבודה? אתה לבטח יודע היטב, אך כדרכך בקודש מספר חצאי אמיתות (אם לא שקרים מלאים) עם נראטיב ערבי פוסט ציוני. כמובן שאננני מופתע, למה לכתוב לגופו של עניין -בכל ענייין,אגב – אם על הדרך אפשר לעלוב ולהשמיץ כל מה ומי שלא שייך למחנה הנכון, זה שמזכה בסוף בפרס הנכבד. עיתונאי קטן עם כתיבה מבישה,רגשנית, דמגוגית ומלאת שנאת חינם בין יהודים. יגאל, חדל בבקשה לזהם את היריעה ברמזיך הגזעניים, אל תשכח כצאצא ליוצאי פולין מי הוא בפיהם של יהודי מערב אירופה האוסט יודה (יהודי מזרחי) האמתי… הרבה לפני שהיה שר פנים ממוצא צפון אפריקאי בישראל.

 4. שי הגיב:

  יש כאן עדיין עיתונאי קטן ועלוב ממוצא פולני, שנוהג בגזענות כפי שנהגו כלפי אבות אבותיו. (אוסט יודה)

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s