פיוסרק, סרק.

 

לא הלכתי במוצש לעצרת בכיכר רבין מאותה סיבה שגם על קבר אבי האהוב איני נוהג לעלות דרך קבע (אך הוא במחשבתי תמיד. כך גם יצחק רבין) וגם כי קצתי בשלל הצבועים והבוכים ונמאסה עלי אותה מתיקות של תחושת העוול כמין קתרזיס פשוט, שלא לומר: שפיכת דמעות מוקדמת. השנה נוספו גם נואמי המגזר הדתי לאומי, אנשי המחנה שלא קבל עד היום על עצמו את חטא הרצח ורק הוסיף עם השנים חטא על פשע ועשבים שוטים למכביר.

בשנים אחרונות הולך ודוהה רצח רבין כאירוע מכונן, ממוטט יסודות דמוקרטיה וארץ, בעוד הרוצח ודרכו ותומכיו מתעצמים ובעוד כל מי שעמד על המרפסת הארורה ההיא בכיכר ציון, מעל ההמון המנאץ את רוה"מ טרם מותו – חזק מאי פעם. איני איש המגזר ואיני מכיר את כל זרמיו הפנימיים ולכן כשקראתי היום את מה שכתב בבלוגו האיש שבא מן המגזר הדתי, המכונה "אישציפור" ושמו חניאל רודריגז גרסיא, מרצה למקרא, חשתי כי מגרוני הוא מדבר, לצד ידע פנימי שאין לי.

"לו היה למגזר הדתי-לאומי", כתב חניאל אישציפור, "רבע מהאינטגריטי שהוא טוען לבעלות עליו…לו היו מנהיגי הציבור הזה, עסקניו ורבניו מביטים נכחה מעומק מצפונם אל המציאות האיומה עמה הסכינו – היתה ודאי זעקת הוידוי שלהם נשמעת מסוף העולם ועד סופו: בעוורוננו המטנו קלון נורא על ההיסטוריה של מדינת ישראל ושל העם היהודי. בשתיקתנו כמעט והמטנו חורבן על המפעל הציוני כולו … כמה קונטיינרים של קיבעון מחשבתי צריך לצרוך כדי לצום מדי שנה בשל רצח פוליטי של מנהיג יהודי זוטר, פקיד של האימפריה הבבלית, שאירע לפני יותר מ-2500 שנה, ובו בזמן להתחמק בעוז מכל עיסוק או דיון אמיתי בגורמים ובהשלכות של רצח ראש ממשלה נבחר במדינת ישראל לפני עשור וחצי". מה יש לי להוסיף זולת הקריאה: עד שלא תכו על חטא ולא תטהרו מן הרוצח ודרכו, אל תפטפטו סרק סרק על פיוס ואל תנאמו באזכרותינו.

11 תגובות על “פיוסרק, סרק.

 1. ido2267 הגיב:

  דווקא היה נסיון לארגן צום כזה אבל זה לא תפס. צריך שיקרה חורבן קודם ואז בא הצום.

 2. עמי הגיב:

  "אל תנאמו באזכורתינו" – אל נא תשתלט על הזכרון ולא על ההנצחה. מי אתה? ומי שמך לקבוע מי ישתתף או לא ישתתף באבל על ראש ממשלה שנרצח. ועוד משהו, לא קשור למאמר, ההתנשאות שלכם, שלך, של השמאל הישראלי, היא זו שמביאה לצמצום המאסיבי שלכם בעשור וחצי האחרון. למה אתה חושב שמרצ מקבלת 3 מנדטים ומפלגת העבודה יכולה רק לחלום על ראשות ממשלה.. זה משום שרוב בני האדם, כולל הישראלים, סולדים מפלצנים.

  • ido2267 הגיב:

   א. השמאל לא השתלט על ההנצחה. היא שחו בטאבו. מי שמקדם מדיניות של שלטון אלים על עם אחר זורע את זרעי הרצח של ראש הממשלה. מכאן שה"שמאל" אשם ברצח רבין. סבסטיה הייתה בתקופת ממשלת רבין הראשונה ומבחינתי האשם ברצח רבין הוא חיים גורי שהמליץ לו לא להוריד אותה.
   ב. מה שאנשים שונאים, אבל באמת שונאים, הוא את העובדה שהשמאל צדק. הנה נתניהו מדבר על 2 מדינות ל2 עמים. אומרט מודה שכל השנים נאבק על העקרון הלא נכון ושרון מפנה את גוש קטיף. בשביל מה צריך מרצ אם הימין עושה את מה שהטפנו לו כל השנים? ( וקראו לנו בוגדים בגלל זה).

   • עמי הגיב:

    אז למה לא מצביעים לשמאל אם הוא כל כך צודק. התשובה, לדעתי, כי כל השמאל העקבי הפך להיות סוג של יגאל סרנה. צדקני, ממורמר ומתנשא.. סורי.

   • ido2267 הגיב:

    הבנתי. כלומר אם השמאל היה משווק את עצמו יותר טוב היו בוחרים בו. הרי כולם יודעים שהשמאל בעצם צודק אבל בגלל השיווק הגרוע (מרמור וצדקנות) אנשים לא מסוגלים להטיל לקלפי את הפתק של העבודה /מר"צ למרות שבפועל הם יודעים שהכיבוש הוא אסון למדינה ואפילו הנציגים שלהם בימין מדברים שמאלנית שוטפת.
    אחר כך שואלים למה אנחנו כל כך מתנשאים.

 3. אורית שוחט הגיב:

  די עם הקלישאות האלה כבר. יגאל עמיר לא הוסת. הוא ביצע רצח פוליטי למופת. שאהיד כהלכה. הוא היה רוצח גם מנהיג ימני וגם מנהיג ימני-דתי שהיה מוותר על חלקי ארץ, וזה כנראה עוד יקרה. קראו את עדותו.

  • ido2267 הגיב:

   נכון מאד. כמו השמאלני שרצח את שרון בגלל מלחמת לבנון.. אה , בעצם זה לא קרה.
   טוב, את קודם כל מודה שהרצח לא היה בגלל הפיגועים (קורבנות אוסלו) אלא בגלל הוויתור על חלקי ארץ. שנית, מנהיג 'ימני' שהיה מוותר על חלקי ארץ היה הופך לשנוא נפשו של הימין – ראי מקרה אריק שרון. בדיוק כמו שיוסי שריד היה הופך להיות בוגד בעיני השמאל אם היה מקדם תוכנית לטרנספר בערביי השטחים.
   יגאל עמיר דיבר על תוכניתו עם אנשי ימין שונים כמו מרגלית הר שפי (שהלכה לברר בשבילו את סידורי האבטחה בנשקיה של היישוב שלה) והם לא הסגירו אותו מיד למשטרה. את ההסתה הפרועה והאלימה לפני הרצח אני זוכר היטב. כלומר היה לו גיבוי לא קטן מציבור לא קטן ואחרי הרצח נשמעו צהלות שמחה בלא מעט התנחלויות בשטחים.

 4. אריק הגיב:

  באשר להשוואה בין צום גדליה לרבין, היא שגויה מ2 בחינות:
  א. האבל הוא לא על עצם רציחתו של גדליה בלבד אלא בגלל שזה גרם לחורבן היישוב היהודי בארץ. רצח רבין היה פסול אבל אני לא רואה איך הוא גרם נזק בהיקף כזה. על רצח בודד לא קובעים יום אבל.
  ב. לא מקובל כיום לקבוע יום צום. גם על השואה לא קבעו יום צום למרות שמתו בה גם מיליוני יהודים שומרי מצוות.

 5. נעמי הגיב:

  רק למען הדיוק ההסטורי.
  הרוצח היה ישמעאל בן-נתניהו.
  "ועשרה אנשים נמצאו-בם, ויאמרו אל-ישמעאל אל-תמיתנו–כי-יש-לנו מטמונים בשדה, חיטים ושעורים ושמן ודבש; ויחדל, ולא המיתם בתוך אחיהם. ט והבור, אשר השליך שם ישמעאל את כל-פגרי האנשים אשר הכה ביד-גדליהו–הוא אשר עשה המלך אסא, מפני בעשא מלך-ישראל; אותו, מילא ישמעאל בן-נתניהו–חללים".
  ירמיהו פרק מ"א

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s